Inteligentne oświetlenie – Carus Connect Smart White

publikacja
:
czas czytania
:
Inteligentne oświetlenie LED - Carus Connect Smart White

Inteligentne oświetlenie staje się faktem. Niedawno zmienialiśmy tradycyjne żarówki na energooszczędne źródła LED a już przyszedł czas na kolejną zmianę: bezprzewodowe sterowanie w oświetleniu. Co ciekawe czasem wystarczy tylko wymienić żarówkę w oprawach, które już są zamontowane, aby wzbogacić dom o inteligentne światło. Dlatego, jeśli podążasz za nowymi trendami technologicznymi i cenisz rozwiązania, które oszczędzają czas i energię, ciekawym rozwiązaniem dla Ciebie może być bezprzewodowo sterowana lampa, na przykład Carus Connect Smart White. Światło imitujące słońce.

Inteligentny zamiennik tradycyjnej żarówki

Dlaczego inteligentne oświetlenie to jeden z najgorętszych trendów na rynku oświetleniowym? W dobie szybko zmieniającej się rzeczywistości wysoko cenimy wygodę i łatwość w obsłudze. A zdalne włączanie, wyłączanie czy ściemnianie światła poprzez aplikację na smartfonie spełnia oba te parametry. Dlatego już teraz wiele opraw oświetleniowych projektowanych jest od początku z wykorzystaniem inteligentnych technologii. Co jednak jeżeli jesteśmy przywiązani do lamp na wymienne źródło światła, które już posiadamy a ciekawią nas nowe technologie? Rozwiązaniem są nowoczesne żarówki, które pozwalają nawet antyczne oprawy dołączyć do Internetu Rzeczy.

Inteligentne oświetlenie oferuje wygodę i łatwość w obsłudze: zdalne włączanie, wyłączanie, ściemnianie a nawet programowanie oświetlenia z poziomu aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Dzięki nowoczesnym źródłom światła nie musisz wymieniać instalacji elektrycznej w całym domu aby skorzystać z bezprzewodowego sterowania oświetleniem. Kształt i trzonek nowoczesnych zamienników LED zazwyczaj jest identyczny z tradycyjnymi żarówkami, dzięki czemu wkręcając do starej oprawy źródło światła wzbogacone o opcję bezprzewodowego sterowania od razu można cieszyć się zdalną obsługą lampy. W przypadku Carus Connect Smart White zarówno kształt i trzonek są identyczne z najbardziej popularną, tradycyjną żarówką na E27. Carus Connect, sterowany aplikacją Casambi ze smartfona czy tabletu, dowolnie modeluje natężenie światła i temperaturę barwową w pomieszczeniu. Takie źródło można umieścić zarówno w nowych dekoracyjnych oprawach jak i klasycznych starych lampach z abażurem.

Automatyczne oświetlenie dopasowujące się do pory dnia

Znasz to uczucie kiedy w ciemne jesienno-zimowe poranki wstajesz rano, wokół panuje półmrok, zapalasz światło i nastaje nagła, pełna jasność? Lampa o mocy 60W rozświetla wszystko w ułamku sekundy a po powiekami pozostaje niekomfortowe uczucie olśnienia. Taka pobudka nie należy do najprzyjemniejszych. A gdyby tak sztuczne światło dostosować do pory dnia? Jedną z możliwości, którą oferują inteligentne systemy oświetlenia, jest zaprogramowanie ich w taki sposób aby podążały za naszym dobowym rytmem.

Przykładowo inteligentne źródło światła Carus Connect można samodzielnie ustawić tak, żeby o poranku zaświeciło się we właściwym momencie i systematycznie, zwiększając natężenie światła, symulowało wschodzące słońce. To znacznie skuteczniejsze niż głośny budzik. Rano delikatne światło o ciepłej barwie w przyjemny i naturalny sposób może rozbudzać. Jednak w zależności od pory dnia, nasze zapotrzebowanie na światło jest różne.

Inteligentne oświetlenie można dostosować do dobowego rytmu pracy naszego organizmu. Na przykład żeby o poranku budziło nas światło zbliżone barwą i natężeniem do słonecznego, które stopniowo (i automatycznie) będzie się rozjaśniać.

W ciągu dnia naszą efektywność podniesie światło o neutralnej barwie, a pod wieczór, w wyciszeniu pomoże ciepłe, zbliżone do zachodzącego słońca, oświetlenie. Rozwiązanie to szczególnie przydatne jest w pomieszczeniach ciemnych, z małą liczbą okien i ograniczonym dopływem światła dziennego.

Inteligentne oświetlenie daje wybór: jeżeli je zaprogramujesz, zmiany światła będą działy się automatycznie.
A jeśli wolisz pozostać przy manualnym, a jednak bezprzewodowym, sterowaniu, Carus Connect można łatwo i szybko włączać, wyłączać, ściemniać czy rozjaśniać na przykład za pomocą aplikacji na smartfonie.

Inteligentne oświetlenie LED dostosowane do pory dnia

Dodatkowo system umożliwia programowanie dobowych scen świetlnych i połączenie z innymi produktami sterowanymi aplikacją Casambi, jak choćby z oprawami AQsmart polskiego producenta oświetlenia Aquaform (takimi jak na przykład MAXI RING). To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy początkowo nie planowali inteligentnego budynku lub nie mogą ingerować w istniejącą instalację. Brak jakichkolwiek specjalnych wymogów wobec instalacji elektrycznej i osprzętu jest zaletą produktów takich jak Carus Connect i AQsmart, co zapewnia im miejsce w czołówce rozwiązań współczesnej branży oświetleniowej.

Nowoczesne źródła światła takie jak Carus Connect Smart White w nieinwazyjny sposób zamieniają zwykłą lampę w zdalnie sterowany inteligentny system oświetlenia w dowolnym pomieszczeniu. Inteligentne oświetlenie, które nie tylko można włączyć, wyłączyć, rozjaśnić i ściemnić zdalnie ale również zaprogramować w konkretne sekwencje świetlne.

Inteligentne źródło świata LED - Carus Connect Smart White