Nowe źródło światła LED w stylu vintage

publikacja
:
czas czytania
:
Źródło światła LED w stylu vintage

Klasyczne źródła światła z węglowym włóknem mają jedną niezaprzeczalną zaletę – same w sobie potrafią ozdobić i ocieplić każde wnętrze. Żarówki węglowe mają jednak również kilka znaczących wad – są niezwykle energochłonne, drogie i niezbyt trwałe. Co gorsza większość zamienników LED zazwyczaj w niczym – poza kształtem bańki – nie przypomina dziewiętnastowiecznych oryginałów. Są jednak wyjątki. Nowe źródło światła w stylu vintage marki SPL stanowi udane nawiązanie do klasyki. Od kształtu zaczynając a na delikatnie świecących „pręcikach” emitujących światło zbliżone w odbiorze do delikatnego światła oryginału kończąc.

Nowe nie zawsze jest lepsze pod każdym względem.

Źródła światła typu vintage znakomicie sprawdzają się w oprawach ozdobnych. Trudno odmówić smaku połączeniu szklanych kloszy ze źródłem światła nawiązującym do epoki Tesli i Edisona. Niestety źródła światła LED rodem z XXI wieku, choć naśladują kształtem oryginały sprzed stulecia, zamiast eterycznego, wijącego się włókna zazwyczaj oferują kilka pokrytych luminoforem pręcików. Zamiast obserwować delikatne i miłe dla oka żarzenie, często doświadczymy przykrego olśnienia. Dlatego ważna jest jakość wybranego źródła.

Źródła światła typu vintage znakomicie sprawdzają się w oprawach ozdobnych. Niestety wiele zamienników LED może powodować przykre olśnienie. Dlatego ważna jest jakość wybranego źródła.

Idealne połączenie wydajności LED i estetyki żarówki

Estetykę klasycznej żarówki i energooszczędność technologii LED udało się połączyć dzięki produktom marki SPL. Seria Vintage LED zawiera niemal idealne retrofity żarówek węglowych. Ich temperatura barwowa jest równie niska jak w przypadku oryginału i wynosi 2000K, a emitowany strumień świetlny 140lm – również dokładnie tyle, co w przypadku pierwowzoru. Pomysłowe wykorzystanie elementu optycznego do stworzenia iluzji włókna węglowego zapewnia właściwy wygląd. A właściciele modnych restauracji i mieszkań ozdobionych spektakularnymi układami węglowych żarówek będą mogli się cieszyć kilkanaście razy większą trwałością i pobieraną mocą wynoszącą 3,5 W zamiast 40 W.

Estetykę klasycznej żarówki i energooszczędność technologii LED udało się połączyć w Serii Vintage LED SPL. Źródło światła łudząco podobne do XIX wiecznych żarówek pobiera zaledwie 3,5W zamiast 40W.

Połączenie estetyki węglowych żarówek i technologii LED to przepis na idealne, ozdobne źródło światła. Ich urok już nie musi być rujnujący dla kieszeni.

Zobacz źródło Vintage LED marki SPL

SCHIEFER VINTAGE LED ST64 E27

SCHIEFER VINTAGE LED ST64 E27

SCHIEFER VINTAGE LED T30 E27

SCHIEFER VINTAGE LED T30 E27

Źródło światła LED w stylu vintage